99,00 TL

Stok Durumu: Stok Mevcut

Barkod No: 106660

Marka:

 

Tesbih Cinsi: Gümüş Püsküllü Kuka Tesbih. 

Püskül: 925 Ayar Gümüş

Tane Boyutu: 8*5 mm

Tane Kesimi: Arpa

Tesbih Uzunluğu: 20 cm

Püskül Uzunluğu: 10 cm

Tam Boy: 30 cm

İşleme: -

Kuka'nın Özellikleri: Kuka ağacının meyvesinden yapılır. Diğer tesbihlerde olduğu gibi ağacın gövde veya dalı değil meyvesi kullanılmaktadır. Kuka meyvesinin mikropları öldürücü bir etkisi vardır.  Kuka meyvesi Hindistan cevizine benzeyen ancak ondan daha küçük olan tropikal bir bitkidir, bu yüzden tropikal iklime sahip olan bölgelerde yetişir. Ülkemizde kuka ağacı yetişmez daha çok Hindistan, Brezilya  ve Endonezya ‘da yetişen bir ağaçtır. Bu egzotik ağacın meyvesinin içindeki öz temizlenir  ve kalan kısmından tesbih yapılır. Kuka meyvesi, hafif ve kaygan yapıdadır  ve sert yapısından dolayı işlemeye uygundur , bu yüzden tesbih yapımında tercih edilir.  Önemli bir özelliği de kullandıkça renginin koyulaşmasıdır. Koyulaştıkça değeri artar. Bunun için özel bir şey yapmaya gerek yoktur; kullandıkça yani el ile temas ettikçe kendiliğinden kararacaktır ancak yine de kararma sürecini hızlandırmak isterseniz  üzerine badem yağı sürüp çekebilirsiniz.

Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır.
Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz.
Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızıda içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz.
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.
Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız.
Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.
Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır.
Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

Yorumunuzu Yazınız

  • Gümüş Püsküllü Kuka Tesbih arpa kesim gümüş işlemeli kuka tesbih kuka tesbih tespih doğal ağaç ağaç meyvesi osmanlı antibakteriyel mikrop öldürücü gümüş işleme sistemli püskül 5 mm habbe tropikal tropikal iklim meyvesi egzotik ağaç kuka meyvesi renk değiştiren tesbih koyulaşan tesbih osmanlı sarayı osmanlı Aşkın kokusu aşk kokusu gelin kokusu Harem kokuları saray kokuları padişah kokuları sultan kokuları şehzade kokuları itriyat ıtriyat harem parfüm sultans parfüm ottoman palace palace parfüm ottoman royal ottoman royal parfum Sürpriz hediye doğum günü sevgililer günü hediyesi anneler günü hediyesi aşk hediyesi yıl dönümü evlilik yıl dönümü nişan hediyesi parti armağan koku esans parfüm mis kokusu amber kokusu ıtır kokusu lavanta sümbül leylak ıtır fevakih ut gul gül gül yağı gül suyu buhur suyu buhurdanlık şişe cam şişe üfleme şişe el yapımı gümüş işleme bakır işleme altın işleme osmanlı osmanlı sarayı osmanlı saray kokuları padişah kokusu kaptanı derya yavuz selim yavuz sultan selim kokusu yavuz kokusu sadrazam kokusu sema kokusu şehr-i istanbul kokusu lokman hekim kokusu sahra kokusu sahra-ı cedid kokusu hürrem sultan kokusu Hürrem kokusu hurrem koku cariye kokusu saray kokusu harem kokusu gulcicek gülçiçek gül çiçek hanedan kokuları hürrem sultan hürrem sultan iksiri hurrem sultan hurrem hürrem parfüm hürrem sultan parfümü koku kokucu kokular çiçek kokuları c cek kokuları çiçek kokusu enzantrik hediye değişik hediye farklı hediye sıradışı hediye hediyelikçi esans esansçı esanscı alkolsüz esans alkolsüz koku alkolsüz parfüm